روز بدون طلاق

دوشنبه 92/7/15 روز بدون طلاق نامگذاری شده بود. قرار بود که در این روز بسیاری از زوج‌های مراجعه‌کننده به دادگاه‌های خانواده خواستار طلاق، از تصمیم خود منصرف شوند تا هیچ طلاقی حتی( سوری ) ثبت نشود اما این نامگذاری هم نتوانست جلوی طلاق را در این روز بگیرد.یا مشکل از عدم اطلاع رسانی آقایان مسئول بود یا ... متاسفمناراحت

پ.ن:مشکل ما ، فقدان روز بدون طلاق در تقویم نیست.

وقتی تلویزیون داخلی نه خارجی برای نشان دادن یک سریال خانوادگی معمولی ، خانه های آنچنانی و تجملاتی را هر روز و هر شب بر مردم "تحمیل" می کنند ، معلوم است که ایده آل خانواده های جوان ، که درگیر پیدا کردن یک آپارتمان اجاره ای 40 متری هستند ، دچار تحریف می شود و انتظارات کاذب ایجاد شده ، در زندگی مشترک آثارش را نشان می دهد.

وقتی سیاست های دولت ، باعث می شود واحدهای صنعتی ، تعطیل و نیمه تعطیل شوند و نان آوران خانه از کار بیکار شوند ، معلوم است که عوارض آن ، حتی تا فروپاشی خانواده ها نیز پیش می رود.

وقتی شاهکار مدیریت اقتصادی باعث می شود ، زوج ها به جای هشت ساعت کار ، بیش از نیمی از شبانه روز را برای "بخور و نمیر"ی محقر کار کنند و به جای با هم بودن و خوش بودن و سفر و تفریح، درگیر کار و خستگی های آن شوند ، معلوم است که روز به روز از هم دورتر می شوند و درک مشترکشان از زندگی و با هم بودن ، قربانی معیشت می شود.

وقتی آموزش های جنسی در جامعه ، جزو ممنوعات نانوشته می شود ، معلوم است که اعلام شود بخش مهمی از طلاق ها ریشه در مسائل جنسی دارد.

وَ وَ وَ وَ ...

/ 0 نظر / 21 بازدید